איך מנקים כתם מספת בד?

כתמים על הספה יכולים להיות דבר מרגיז מאוד. ראשית זהו עצם היווצרותם, המעיד שמישהו לא נזהר עם כוס המשקה או עם הרוטב שעל צלחתו; שנית, אם הכתם אינו מטופל באופן מיידי הוא עלול להישאר לנצח על הספה, תזכורת נצחית לרגע הגורלי בו אירע הטפטוף שיצר אותם; ושלישית, אם הם מטופלים באופן שגוי אזי הם יכולים להפוך להרבה יותר גרועים: לשנות את צבע הבד, לגרום להתבלות לא אחידה ואפילו להוביל ליצירת כתם גדול ומרגיז הרבה יותר (למשל בעקבות שימוש בחומר ניקוי לא נכון).

החדשות הטובות הן שלא כל כתם על ספת בד יישאר עליה לצמיתות. כיום יש דרכים רבות להתמודד עם אינספור כתמים וחומרים שיכולים ליצור אותם. ניקוי ספות הוא בהחלט משימה אפשרית, וכל עוד מקפידים ליישם שיטת ניקוי נכונה על סוג הבד הנכון, כמעט כל ספה מוכתמת יכולה לחזור להיות ספה נקייה כחדשה.

סוגי בד ואפשרויות ניקוי

ספות בד עשויות מסוגים שונים של בד ולכל אחד מהם מאפיינים משלו, לרבות אפשרויות הניקוי. כלומר, ניקוי ספות עור יתבצע באופן שונה מניקוי בד סינתטי או בד כותנה. כדאי לדעת ולזכור מאיזה סוג בד הספה שיש לכם על מנת לוודא שהניקוי שלה מתבצע באופן שמתאים לבד – משום שאותה פעולה עשויה לנקות בד אחד אולם להזיק לבד אחר.
בד טבעי כגון כותנה או פשתן, למשל, הוא בד נוח ונעים למגע מצד אחד אולם סופח כתמים בקלות ובמהירות מצד שני. אם חלילה בד כזה הוכתם, הימנעו מלשפשף אותו שכן שפשוף יגרום להתפשטות הכתם. במידת האפשר, יש להסיר את הבד ולכבס אותו במכונת כביסה בתכנית עדינה.

בד סינתטי, לעומת זאת, אשר מכיל אחוז גבוה של סיבים סינתטיים כגון פוליאסטר, הוא הרבה יותר פשוט: ניגוב במטלית לחה עם מעט סבון כלים ולאחר מכן ניגוב במטלית יבשה ונקייה בדרך כלל יטפלו בבעיה ללא מאמץ.

גם ניקוי ספות עור נחשב לפעולה קלה יחסית: במקרה של כתמי זיעה או שומן ניתן להסירם בעזרת מטלית הטבולה בחומר ניקוי ייעודי לספות עור ולאחר מכן באמצעות מטלית יבשה ונקייה.

חשוב לזכור!

מומלץ מאוד לטפל בכתם מיד עם היווצרו או ברגע שהתגלה, משום שככל שחולף הזמן כך הוא מתייצב ולאחר מכן יהיה הרבה יותר קשה להתמודד איתו.

עם זאת, לעולם אל תמהרו לנקות כתם בעזרת חומר ניקוי שאינכם יודעים את השפעתו על סוג הבד שיש לכם. תמיד בצעו בדיקה של השפעת חומר הניקוי על הבד באיזור נסתר מעין (למשל בגב הספה הפונה אל הקיר) ורק לאחר שוידאתם שהספה יכולה לעמוד בזה – השתמשו בחומר הניקוי על הכתם עצמו.

אם השתמשתם בחומר ניקוי, ודאו שלא נותרו שאריות ממנו על הבד. יש חומרי ניקוי שעשויים לחלחל פנימה ולפגוע בספה אילו הם נשארים עליה זמן רב מדי.
 
טלפון  03-5566700 |  דוא"ל   pfabrics2@gmail.com  מאמרים כתובת  הבנאי 15 , חולון מיקוד 5885307

עקבו אחרינו ב

Facebook