חופש התנועה בדים אורגנים

מי שעוסק ביוגה יכול ליהנות מפעילות ספורטיבית חשובה מאוד המסייעת לא רק לשמירה על הכושר אלא לשמירה על איזון בין הגוף לבין הנפש. ישנן גישות שונות ליוגה אך בכולן ישנם תרגילים ברמת קושי זו או אחרת, המחייבים אתכם להשתמש בבגדים נוחים. בשנים האחרונות, עם הטרנדים הירוקים, אנו רואים עלייה בביקוש לבדים אורגנים ובפרט בד במבוק עבור בגדי יוגה וספורט. אך מה הוא בעצם בד במבוק למה הוא כל כך מתאים ליוגה?

הכירו את בד הבמבוק

הבמבוק הוא צמח הגדל במדינות אסיה ודרום אמריקה, שם הוא משמש לצרכים שונים מזה אלפי שנים - מייצור חבלים ועד בניית רפסודות במבוק ורהיטים לבית. אחד השימושים המעניינים של במבוק הוא לצורך אריגת בדים אורגנים, כלומר בדים אשר אינם מכילים חומרים סינתטיים. הבד המופק מצמח הבמבוק הוא בעל מספר תכונות אופי מיוחדות אשר הופכות אותו למתאים במיוחד לפעילויות ספורטיביות, כמו יוגה, הדורשות תנועה חופשית.
 
בראש ובראשונה בד הבמבוק נותן תחושה אוורירית ונעימה על הגוף ומסייע לשמירה על תחושת הרעננות, דבר חשוב כאשר עוסקים בפעילות מאמצת כמו יוגה. בד המופק מבמבוק הוא בד נושם ולכן הוא אינו נדבק ואינו יוצר תחושת אי נוחות; זיעה וריחות גוף אינם נדבקים לבד זה וכאשר הוא נרטב הוא גם מתייבש בקלות ובמהירות.
 
בגדי יוגה מבמבוק מסייעים לשמירה על טמפרטורות הגוף האופטימלית. מבנה הסיבים המיוחד לוכד את האוויר ומשתמש בו לצורך יצירת שכבה מבודדת. התוצאה, אשר נובעת מתכונותיו הטבעיות של החומר, היא טמפרטורת עור חיצונית הנמוכה יותר מבדים אחרים. מי שמשתמש בבד במבוק, עורו קריר בכ 3 מעלות בהשוואה למי שהשתמש בבדים אחרים. נראה שבד במבוק מתעלה מעל סוגים אחרים של בדים אורגנים.

בדים אורגנים ליוגה וספורט

מי שעוסק ביוגה וספורט אינו רוצים בגדים שנדבקים, מגרדים ומפריעים לתפקוד ולכן בוחר בבגדים אורגנים. בד הבמבוק הוא בדיוק ההפך מזה, הוא מציע לכם מגע רך ונעים אשר מקל עליכם לשבת על מזרן היוגה ולעשות את התרגילים המיוחדים. המגע הרך והמלטף הוא סימן ההיכר של הבד וקשה לגעת בו מבלי להתאהב ברכות הטבעית שרק הטבע יודע להעניק לנו.
 
הבד גם ידוע בתור חומר היפו-אלרגני אשר גם דוחה בקטריות. בגדי ספורט המופקים מצמח זה מפיקים הרבה מאוד מתכונות אלו ומפחיתים את התגובות האלרגיות, השפשפות ושאר גירויי העור אשר עלולים להפוך את אימון היוגה לבלתי נסבל.
 
מלבד  התכונות המעולות של בדים אורגנים ובד במבוק במיוחד, או אולי דווקא בזכות התכונות המעולות ניתן למצוא עיצובים אופנתיים של ביגוד ליוגה וספורט העושים שימוש בבדים אלו. בד במבוק הוא בד ידידותי לסביבה ולכן מתאים מאוד לאנשים אשר מבצעים יוגה ויש להם מודעות גבוהה לנושאים סביבתיים.
 
 
 
טלפון  03-5566700 |  דוא"ל   pfabrics2@gmail.com  מאמרים כתובת  הבנאי 15 , חולון מיקוד 5885307

עקבו אחרינו ב

Facebook