ניקוי ספות ובדי ריפוד, איך עושים זאת נכון?

ניתן לומר שאנו מוקפים בבדים כמעט בכל מקום, עם זה בספות וכורסאות שאנו יושבים עליהם, כריות, בדי ריפוד וחיפוי ועוד, בדי הריפוד המוכרים לנו יותר הם העור והבד שמכסים כמעט כל מערכת ישיבה בבתים פרטיים ועסקים, השימוש בהם הוא לעיתים מסיבי ויומיומי לכן הם גם נוטות להתלכלך ולאגור כתמים עם הזמן, אז מה עושים?

למנוע כתמים לחלוטין ברור לנו שלא אפשרי, גם אלו הזהירים ביותר יכולים למעוד עם שתיה או מזון על בדי הריפוד והופ נוצר לנו כתם שאיתו אנו צריכים להתמודד, אז איך מתמודדים עם כתמים?

ראשית צריך להכיר את סוגי הבדים ולהבין שלכל סוג יש את היתרונות והחסרונות שלו בכל הנוגע לניקוי לדוגמא: ריפוד העשוי מסיבי עור צפופים מאוד וחזקים, דבר שמנוע משאריות מזון לחדור פנימה, ולכן הניקוי שלו קל יותר מאשר למקבלו העשוי מסיבי בד רכים יותר.

ניקוי אפקטיבי של סיבי העור

כאמור סיבי העור הם חזקים וצפופים יותר, דבר שמקל מאוד על היווצרות כתמים ותהליך הניקוי והתחזוקה הכללית, מסיבה זו יש אנשים שיעדיפו אותו ברכישתם, ניקוי מערכות ישיבה העשיות עור מתחלק לשתי חלקים, הראשון תחזוקה של לפחות פעם בשבוע עם מעבר של מטלית לחה על גבי מערכת השיבה ואיסוף אבק ולכלוך שיצטברו, מומלץ אף לרכוש מערכת מגבונים לחים המיועדים בדיוק למטרה זו, מעבר לכך אחת לחודש למרוח קרם מיוחד לעור המחזק ושומר על סיבי העור, הדבר חשוב מאוד להחזיר את הברק הנוצץ וריח העור האוטנטי.

הדבר השני והחשוב הוא אחד לשנה או שנתיים (תלוי בצורך של מערכת השיבה) להזמין חברת ניקוי ספות מקצועית שתגיע עם מכשור מתקדם וחומרים לניקוי יסודי ושימור של מערכת הישיבה, חברות ניקוי ספות מקצועיות משתמשות בחומרים על בסיס אנזימי שיודעים לפרק כתמים לחלוטין ולחזק את הסיבים, אחרי ניקוי כזה מערכת הישיבה תראה כמו חדשה.

ניקוי אפקטיבי של סיבי הבד

להבדיל מסיבי העור החזקים, סיבי הבד הם ההפך הגמור בכל הנוגע לניקוי, מערכות ישיבה העשויות מבד סופגות לתוכם בקלות שאריות מזון ולכלוך, אנו מכירים זאת גם מבגדים שאנו לובשים שנספגים בכתמי שתיה ואוכל, ההבדל הוא שאת הספות אנחנו לא יכולים להכניס אל מכונת הכביסה, אז מה עושים? מעבר לנקיטת זהירות יתר בכל הנוגע לחומרים שעשויים להחתים את הבד יש לבצע אחת לשבוע שאיבה כללית של הבד ואיסוף של כל הלכלוך שלא נספג פנימה.

מה עושים עם הכתמים והלכלוך שהספיק להיספג? גם כאן יש שתי דרכים לפעול, הראשונה היא במידה ומדובר בכתמים נקודתיים ניתן לרכוש נוזל ספריי מיוחד לספות בד המפרק את הכתם הנקודתי, התפעול הוא פשוט, מרססים בכל אזור הכתם, מברישים מעט ולבסוף אוספים את הלכלוך עם מטלית ייבשה ונקיה.

חשוב מאוד לקראו את הנחיות היצרן של הבד לפני כל שימוש ולוודא שניתן להשתמש בחומר לניקוי הבד, במידה והנחיות היצרן מאפשרות זו כדי לנסות תחילה על גב הספה ריסוס קצר בכדי לראות שלא נגרם כל נזק לבד.

הדבר השני שמומלץ לעשות הוא ברגע שנצברו כתמים שאין באפשרותנו להתמודד, אז נזמין שירותי ניקוי מקצועיים שיעשו את העבודה עבורנו, בדרך כלל מומלץ לבצע זאת אחד לשנה או שנתיים, שוב בהתאם למצב הבד, ניתן להתייעץ בכל עת עם אנשי המקצוע בתחום בכדי לקבל הנחיות והמלצות.
 
 
טלפון  03-5566700 |  דוא"ל   pfabrics2@gmail.com  מאמרים כתובת  הבנאי 15 , חולון מיקוד 5885307

עקבו אחרינו ב

Facebook