נקיון ותחזוקת בדים


כאשר אנו מדברים על תחזוקה וניקיון של הבדים שלנו, קודם כל יש עלינו לשים לב לסוג הבד ולהתאים לו את החומרים והציוד הדרוש לו.
ישנם סוגים רבים של בדים, במאמר זה נציין מספר בדים שקיימים לרוב בשוק הישראלי ואיך עלינו לנקות אותם:

ג'קרד: הג'קרד הינו בד ריפוי שנחשב לחזק מאוד ועשוי ברובו מנילון ופוליאסטר. הג'קרד הוא בד ללא שערות שבא במגוון רחב של צבעים וצורתו שטוחה. הוא בד סינטטי ולרוב הבד הזה הוא קל לניקוי במידה ולא הצטברו עליו כתמים קשים.

בדים סינתטיים: הבדים הסינתטיים הם לרוב שילוב של פוליאסטר וסיבי מיקרופייבר. בדים אלו לרוב עמידים במידה מסויימת לנוזלים ומשום כך הם נחשבים לקלים לניקוי בהשוואה לסוגי בדים אחרים. בדים אלו נחשבים לזולים ולרוב הם פחות נעימים למגע מאשר בדים אחרים.

בד אלקנטרה: בד האלקנטרה נחשב לבד יקר מאוד ואיכותי, וזאת מכיוון שכמעט ולא סופג כתמים או דוהה. בד זה הוא הקל ביותר לניקוי גם אם הצטברו עליו כתמים קשים מאוד שנשארו לאורך זמן רב.
כותנה: בד הכותנה הוא הבד הפופולארי ביותר שקיים בעולם. הבד הזה נעים מאוד למגע ועדין מראה. בד הכותנה הוא הבד שסופג הכי הרבה לכלוך ודיהו ולכן רוב הפעמים שתצטרכו ניקוי ספות יהיה זה דווקא לבדי כותנה או פשתן.

איך מתחזקים את הבד שישאר חדש וריחני?
תחילה יש לנקות את הבד עם מכשירים מקצועיים כל שנתיים, ישנם הרבה חברות היום בארץ שמציעות פתרונות של ניקוי ספות, וילונות ושטיחים. ניתן להריץ בדיקה קטנה בגוגל ולמצוא את החברה שנראית עבורכם הנכונה ביותר.

היזהרו לא להשתמש בחומרים אשר מבטיחים לכם שישמרו על איכותו של הבד לאורך זמן, ברוב המקרים החומרים הללו רק עושים נזק לטווח הארוך ואוכלים את הבד מבפנים. איש מקצוע אמין ובעל תעודה יוכל לספק לכם את המידע הנדרש עבורכם עבור תחזוק הבד שלכם.

איך מנקים בעצמנו?
יש לטפל בכתמים שעל הבדים שלכם בזמן הקרוב ביותר להיווצרותם, אין לשפשף את הבד בעוצמה, מכיוון שרוב הפעמים אתם תפגעו במרקם שלו ותעשו לו נזק ולכלוך גדול יותר. עליכם לספוג את הכתם ולאחר מכן להשתמש בחומר ניקוי מתאים בצורה עדינה.
 
טלפון  03-5566700 |  דוא"ל   pfabrics2@gmail.com  מאמרים כתובת  הבנאי 15 , חולון מיקוד 5885307

עקבו אחרינו ב

Facebook