סוגי ריפוד שונים לכורסאות וספות

ספות וכורסאות הם פריט יקר ומושקע שכל אחד רוכש בשלב זה או אחר לביתו.  זה רהיט בעל  נוכחות גדולה בחלל הסלון והוא זה שיקנה לסלון את הסגנון והאופי.
על מנת לבחור ספה או כורסא שהיא מותאמת לצרכים ולטעם שלכם, עליכם לשאול את עצמכם מספר שאלות כמו; לאן היא מיועדת, מי הולך לשבת עליה, האם יש לכם כוונה לאכול או לשכב עליה מדי יום ועוד. בהתאם לתשובות תוכלו גם לבחור את הבד הנכון ולבצע שיקולים מתאימים.

צבע ריפוד ספות

שיקול ראשון בבחירה שלכם בעת רכישה או ביצוע תיקון של ריפוד הספה / כורסא הוא הצבע. במידה ויש ילדים או בעלי חיים בבית, רצוי שהצבע יהיה כהה, כזה שלא ניתן לראות עליו מהר לכלוך. צבע כהה ישרת אתכם ולא יאלץ אתכם להיות כל היום עם העיניים על הספה. גם מיקום הספה צריך להיות שיקול, שכן אם תהיה חשופה לקרני השמש שעות רבות במהלך היום, הצבע שלה עשוי לדהות באזורים מסוימים.

סוגי בדים לספות                                                

כל בד שהוא נחשב לבד איכותי עובר תהליך שנקרא 'אשפרה', זהו תהליך כימי שמעניק לבד חוזק ועמידות בשחיקה, כמו כן הוא מעניק לבד חסינות לאש בזמן שריפה. תהליכים נוספים בבד נועדו כדי לדחות כתמים ולמנוע כיווצים ולחות.

סוגי בדי ריפוד

כותנה ופשתן -  אלו סוגי בד טבעיים מבוקשים מאוד יש להם מראה עדין וקליל והם נעימים למגע. חסרונם של בדים אלה בכך שהם קולטים כתמים מהר ויש להם נטייה עם הזמן לקבל קימוטים.
בדים סינתטיים -  הריפוד הסינתטי הוא בד שמונע חדירה של נוזל וקל לנקות אותם אך הם פחות נעימים למגע.  
אלקנטרה - בד שדומה לזמש ונחשב לבד איכותי. הוא בד שלא סופג כתמים ואין לו נטיה לדהות. הוא קל לניקוי ולתחזוקה.
עור - יש סוגים רבים של עור, עור משובח ואיכותי עובר תהליך ארוך של עיבוד והוא משרה מראה יוקרתי מאוד וקלאסי. הוא גם משתבח עם הזמן ונעשה אלסטי ונעים. קל לנקות אותו אך החיסרון שלו שאפשר להזיע עליו כיון שהעור הוא בד אטום, שלא נושם.
 
 
טלפון  03-5566700 |  דוא"ל   pfabrics2@gmail.com  מאמרים כתובת  הבנאי 15 , חולון מיקוד 5885307

עקבו אחרינו ב

Facebook