שמיכות חורף - מה שיחמם אותנו בלילות קרים

 

בימי החורף, כשבחוץ יורד גשם, רוחות וסערות משתוללות, הטמפרטורות יורדות והאוויר קר, כל מה שאנחנו זה להישאר בתוך המיטה מתחת לשמיכה החמה ולא לצאת משם עד שיגיע האביב, אם לא הקיץ. המקסימום שאנחנו מוכנים לחשוב עליו הוא, לעבור מהמיטה אל הספה מול הטלוויזיה, כשהשמיכה איתנו כמובן. 

מאחר ואנחנו לא יכולים לעשות את זה, לפחות לא במשך כל היום, אזי שאנחנו צריכים לדאוג לעצמנו שיהיה לנו חם ונעים בבית, בזמן שאנחנו כן נמצאים בו. בין אם זה כשאנחנו מגיעים בערב מהעבודה ויושבים, לבד או בזוג, מול המסך ובין אם זה בלילה כשאנחנו נכנסים למיטה. לשם כך אנחנו צריכים לקנות לעצמנו שמיכה חמה ונעימה. 

שמיכות חורף הן מסוג הפריטים, שיש להם תפקיד מאוד ברור, מאוד מוגדר, ואנחנו לא יכולים לוותר עליה, עבור שום דבר. הרי, אם אנחנו לא רוצים להתקרר ולהיות חולים, אם אנחנו רוצים שיהיה לנו חם ונעים ולא נצטרך להתמודד עם הקור וללבוש כמה וכמה שכבות מעלינו, הרי שאנחנו חייבים לרכוש שמיכה חמה שתוכל לחמם אותנו, בעיקר כשאנחנו ישנים, אז הגוף נח ועובר "תהליכי שיקום". אם אנחנו נמנע ממנו את זה, הרי שאנחנו עלולים להתעורר חולים יותר. 

לפני שנסביר כיצד רוכשים שמיכות חורף, חשוב לציין כאן, היום לא מעט אנשים משתמשים בשמיכות אלה גם בקיץ, שכן הם מדליקים את המזגן על טמפרטורות נמוכות, קרי על קור, בשביל שלא יהיה להם חם ולח, וכך יוצא שבלילה הם ממשיכים ליהנות מאותן שמיכות. 

כיצד קונים שמיכות בצורה נכונה

הכלל הראשי לרכישת שמיכות חורף הוא, תמיד לקנות אותן במקום בו אנחנו יכולים לראות ולהרגיש את השמיכה, זאת בשביל שנוכל לדעת עד כמה היא נעימה, עד כמה היא נוחה ובעיקר עד כמה היא מחממת. לכן נכון יותר ללכת לחנות ולבדוק את השמיכה בעצמנו ולא לקנות בדרכים אחרות. 

מן הסתם, אנחנו צריכים לבדוק מה מכילה השמיכה, בין אם זה אומר, ממה עשוי הכיסוי שלה, זאת בשביל שנוכל לדעת איך לנקות אותה וכן בשביל שנוכל לדעת עד כמה היא באמת נעימה לנו. אנחנו יכולים למצוא שמיכות עם כיסוי כותנה, פוליסטר וחומרים אחרים. 

מעבר לכך, אנחנו צריכים לבדוק מה יש בתוך השמיכה. השמיכה אמורה להיות מעט עבה, בשביל לספק בידוד וחום נעים יותר. זאת למרות שאנחנו יכולים למצוא שמיכות חורף דקות, כמו למשל שמיכות מצמר, שיכולות לחמם, אך ייתכן מאוד שזה לא יספיק לנו בלילות קרים. בתוך שמיכה עבה אנחנו נמצא בדרך כלל נוצות. 

מעבר לכך, יש לבחון עד כמה השמיכה גדולה, האם היא מתאימה לגודל ומבנה הגוף שלו מחד, ומאידך האם היא מכסה בצורה מתאימה את הגודל של המיטה עליה אנחנו ישנים.

 
טלפון  03-5566700 |  דוא"ל   pfabrics2@gmail.com  מאמרים כתובת  הבנאי 15 , חולון מיקוד 5885307

עקבו אחרינו ב

Facebook